W piątek – 10.11.2023 r. w naszej szkole świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu uczciliśmy niepodległość strojem galowym, a dzieci klas młodszych przyniosły wykonane przez siebie flagi.

Uczniowie i uczennice klasy ósmej oraz klas siódmej i piątej przedstawili w narracji i wierszach drogi Polaków do odzyskania Ojczyzny.

Całość przekazu dopełniały ilustracje pokazujące mapy i ważne postacie dowódców powstań narodowych oraz zaangażowanych w wolność „naszą i waszą” żołnierzy. O wyraz patriotyczno – historyczny uroczystości zadbali: p. Anna Godzwon i p. Piotr Płoszaj.

Ważnym elementem był śpiew pieśni: „My Pierwsza Brygada” klas 4-8, a o godz. 11:11 wspólne odśpiewanie hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP.