Rekrutacja 2024

Informacje Dla Uczniów Klas Ósmych I Ich Rodziców W Związku Z Rekrutacją Do Szkół Ponadpodstawowych

Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Dziś (13.05.2024) rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.
Jako Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Krakowski Ośrodek Kariery co roku wspieramy rodziców i uczniów w przygotowaniu się do wyboru szkoły oraz przejściu przez proces rekrutacji.
Przesyłamy dla Państwa najważniejsze i bardzo dokładne informacje dotyczące REKRUTACJI:1) Strona do elektronicznej rekrutacji:
https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/omikron-public/

2) Najważniejsze informacje na co zwrócić uwagę przygotowując się do rekrutacji (rozmowa z naszymi specjalistami – doradcami zawodowymi SPPP KOK):

3) Film instruktażowy jak wypełnić elektroniczny wniosek:
https://youtu.be/86oOBAf9940?si=tfQkpWYiNegwJ4vx

To na co warto zwrócić uwagę w systemie Omikron:
1) Większa, w tym roku ilość powiatów w systemie Omikron (miasto Kraków + powiaty: krakowski, proszowicki, olkuski, wadowicki i oświęcimski)
2) Na stronie głównej strony do rekrutacji (z lewej strony) zakładka: STATYSTYKI, w której uczeń może zobaczyć m.in. limity liczbowe do danej grupy rekrutacyjnej,  ilu uczniów złożyło wniosek do danej grupy rekrutacyjnej, ile złożyło wniosek do danej grupy na pierwszym priorytecie.
3) Zakładka: Zasady rekrutacji do szkół prowadzących kształcenie zawodowe, tzn. techników i branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2024/2025
4) Zakładka: Zasady rekrutacji do oddziałów integracyjnych i terapeutycznych klasy pierwszej liceów ogólnokształcących (dla młodzieży), techników oraz branżowych szkół I stopnia na rok szkolny 2024/2025

Dodatkowo polecamy nasz E-poradnik dla uczniów i rodziców: http://poradniakrakow.com.pl/2024/03/15/e-poradnik-dla-rodzicow-i-uczniow-klas-viii/
 
W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego:
Agata Chudzikiewicz
agata.chudzikiewicz@poradniakrakow.com.pl
telefon: 887 -203 – 446 (poniedziałki w godzinach 13.00- 16.00)
Zespół SPPP KOK

Pobieranie dokumentów

Prezentacja dla rodziców – Operon

Pobierz poradnik 2024-2025