W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła wzięła udział w drugiej edycji miejskiego projektu #ogarniam życie z…. Szkołę reprezentowała klasa 7b wraz z wychowawcą.

W ramach projektu zorganizowano wydarzenie w którym również wzięła udział  Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie, jako szkoła partnerska. Celem festynu „Podaruj mi wiosnę” było budowanie pozytywnego klimatu szkoły i lokalnej społeczności poprzez działania, które mają uwrażliwiać uczniów na potrzeby osób starszych, a także na postawy prozdrowotne.

Instytucją partnerską była firma Time Events, która od wielu lat działa na krakowskim rynku i specjalizuje się w organizacji różnego typu eventów, od animacji dla dzieci po olbrzymie pikniki i dni miast. Wspiera jednocześnie rozmaite kampanie społeczne oraz wydarzenia kulturowe organizowane m.in. przez Miasto Kraków. Firma wspomogła nas profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym, fotobudką, grami wielkoformatowymi, wytwornicą do baniek mydlanych, a także obecnością swoich pracowników, którzy czuwali nad zabezpieczeniem technicznej strony wydarzenia.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Bożenie Sadok za pomoc, wszystkim nauczycielom, wolontariuszom i harcerzom.

 

Klasa 7b wraz z wychowawcą