Dnia 5 stycznia 2024r. uczniowie klasy 1B odwiedzili pensjonariuszy Miejskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nad Sudołem w Krakowie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Jasełka”. Pensjonariusze z podziwem i zachwytem oglądali przedstawienie. Wzruszająca atmosfera osiągnęła kulminację podczas wspólnego śpiewania kolęd. Następnie nasi uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej życzenia noworoczne od całej społeczności „Sto trzynastki”. Dzieci zostały ugoszczone pysznym poczęstunkiem oraz otrzymały upominki. Podczas rozmów pensjonariusze wspominali wcześniejsze spotkania z uczniami naszej szkoły i zapewniali, że czekają na kolejną wizytę. Wspólnie spędzone chwile dostarczyły naszym artystom wiele radości i satysfakcji z tego, że mieszkańcy tego domu mogli na moment zapomnieć o szarości dnia codziennego. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.