Dnia 7 czerwca 2024r. uczniowie klasy 1B kolejny raz w tym roku szkolnym odwiedzili pensjonariuszy Miejskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nad Sudołem 32 w Krakowie. Placówka ta zmieniła nazwę na Krakowskie Centrum Seniora DOM Nr 5. Tym razem mali artyści przygotowali przedstawienie pt. „Calineczka”. Pani Kierownik zapewniała, że pensjonariusze z niecierpliwością czekali na kolejne spotkanie z uczniami „Sto trzynastki”. Spotkanie udało się znakomicie, dzieci zachwyciły widzów swoim występem. Spektakl pierwszoklasistów dostarczył pensjonariuszom i pracownikom dużo uśmiechu, wzruszeń oraz  podziwu dla małych aktorów. Dzieci zostały ugoszczone pysznym poczęstunkiem – kiełbaską z grilla i ciasteczkami oraz otrzymały prezenty wykonane przez seniorów. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, a przede wszystkim dają radość obu stronom. To było bardzo miłe przedpołudnie, pozostanie w naszej pamięci i sercach na bardzo długo.